When Should Back Exercises be Done?

Sırt egzersizleri vücudun hazır olduğu bir zamanda yapılmalıdır. Sırt egzersiz rutini için en yaygın zaman sabah uyandıktan sonradır. Sırt kasları gevşer ve günün ilerleyen saatlerinde olacağı kadar gergin değildir.

Sırt egzersizlerini yapmak için en iyi zaman, vücudunuzun buna hazır olduğu zamandır. Bunları yapmanın en yaygın zamanı sabah uyandıktan sonradır. Bu, kaslarınıza gevşeme ve günün ilerleyen saatlerinde olacağı kadar gergin olmama şansı verir.

Sırt egzersizlerinin ne zaman yapılması gerektiği konusunda birçok farklı görüş var. Bazıları postürü iyileştirmek için sabah yapılması gerektiğini söylerken, diğerleri kas sertliğini önlemek için gece yapılması gerektiğini söylüyor.

Bazı insanlar sırt egzersizlerinin boyun ağrısı ve baş ağrılarına yardımcı olabileceğine inanırken, diğerleri bunlardan tamamen kaçınmanın en iyisi olduğunu düşünüyor.

Sırt egzersizleri için en iyi zaman herkes için farklıdır, ancak sizin için en iyisinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek bazı genel yönergeler vardır.

You Might Also Like

Leave a Reply